Hopp Suisse! | Home | Gotthard, Gotthard jede!

13. 10. 2010

V tunelu

V momentě kdy píšu tento článek právě vytahují z dolu San Jose v Chile devatenáctého horníka. “Všichni jsme dnes Chilané”, prohlásil španělský komentátor poté co jeho “La Roja” porazila ve včerejším napínavém utkání Skotsko 3:2. A třiatřiceti mužům se v tu chvíli objevilo světlo na konci tunelu, ve kterém strávili uplynulé dva měsíce.

Tou dobou se i jinde objevilo světlo na konci tunelu: po 14 letech práce se tento týden odlomí poslední zbytky skály v 57 km dlouhém novém Gotthardském tunelu. Švýcaři se tím jasně stanou mistry světa v tunelování. Za zrychlení cesty z Curychu do Milána o hodinu zaplatí závratných 10 miliard franků (v přepočtu asi 200 miliard korun).

Ať už to trvá dva měsíce či 14 let, vždycky se nakonec člověk ke světlu může prodrat. A když jenom spatřit ho nestačí (vždyť v dole v San Jose ještě zbývá 14 horníků, a Švýcaři spustí železniční provoz v Gotthardském tunelu až v roce 2017), všechny zbývající překážky se v něm najednou úplně zblednou.

2 komentářů to “V tunelu”

  1. bockelman řekl(a):

    Zajimave 🙂

    uplne jsi zmenil styl psani…

  2. Luigi řekl(a):

    No jo, kdo se má psát s dlouhýma článkama 🙂 A navíc tyhle dvě události se jako z udělání staly v jednom týdnu, to by byla škoda o tom nenapsat.

Přidat komentář