Ve stopách bratří Montgolfierů | Home | Internetové telefonování I: Co to je?

1. 2. 2009

Lyžařův průvodce II: Villars-Gryon

Druhým příspěvkem ve volné lyžařské sérii budiž článek o Villars-Gryon. Tento areál je propojený s posledně zmiňovaným Les Diablerets a vlakem se do nej z Lausanne dostanete za hodinu a půl. Nabízí řadu většinou modrých nebo červených sjezdovek (přesnou délku se mi ovšem zjistit neporařilo; zvídavý čtenář musí vzít zavděk informací, že ve Villars společně s Diablerets je jich 220 km).

Plán sjezdovek ve Villars (který nakukuje i do Diablerets)

Plán sjezdovek ve Villars (který nakukuje i do Diablerets)

Sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce okolo 2000 m, lyžuje se tu od prosince do dubna. Narozdíl od Les Diablerets jsou ovšem vybaveny daleko moderněji – povětšinou sedačkovými lanovkami, po dvou, čtyřech nebo šesti místech. Takové vymoženosti však lákají větší množství lidí, a tak se můžete o víkendech setkat s frontami (ano, toto slovo ve spojení s vleky znají i tady…).

Pokud vás sjezdovky omrzí, můžete vyrazit na běžky (nezkoušel jsem, nicméně stránky areálu zmiňují téměř 60 km upravovaných tratí) nebo na sněžnice (značené trasy bohužel vedou jen lyžařským areálem, tedy bez romantiky liduprázdných horských vrcholků).

Jednodenní permanentka přijde na stejnou sumu jako v Les Diablerets (49 CHF, tj. 920 Kč) a umožňuje lyžovaní jak ve Villars, tak v části areálu Diablerers (Meilleret).

Přidat komentář