Matfyz vs. UvA I: Srovnání před koncem semestru | Home | Ten dělá to a ten zas tohle

3. 12. 2006

Amsterdamský Všudybud VIII: Sýry

Holandsko je ve všeobecném povědomí vedeno jako země mléčným výrobkům (a tím spíše sýrům) zaslíbená; kdo viděl zelenající se poldery a na nich příjemně tloustnoucí dobytek, nebude tím příliš překvapen. Přestože ale místním sýry řádně chutnají, nejsou co do absolutní spotřeby na světové špičce – tu okupují Řekové, na Holanďany zbývá až šestá příčka. A byť tu neholdují takovým sýrovým extravagancím jako třeba Francouzi a většina sýra vypadá stejně (žlutě), výběr je přesto docela pestrý.

Víc než 60 procent veškerého sýra snědeného v Holandsku připadá na Goudu. Ta pochází z města Gouda (odkud také jinud..) a má několik variant lišících se dobou skladování – nejmladší (Jong) je měkčí, s čerstvou chutí, starší (Belegen) pak více připomíná Eidam. A když to se skladováním úplně přeženete, po takovém roce nebo dvou vám vznikne hodně tvrdý Oude Kaas, který je výborný třeba na těstoviny (nechci ale hádat, co by se s takovým sýrem stalo kdyby byl skladován tak dlouho u nás v ledničce..).

Eidam (holandsky Edam) je korunním princem holandských sýrů. Je tvrdší než Gouda, a pochází z městečka jen kousek od Amsterdamu (samozřejmě Edamu). Wikipedisté k němu doporučují Pinot Noir, tuto kombinaci jsem ovšem neověřoval. Jako konkurence dražšímu švýcarskému Ementálu vznikl počátkem devadesátých let minulého století Maasdamer, a svému švýcarskému kolegovi se podobá (snad jen je prý trochu vlhčí).. Z dalších sýrů stojí za zmínku ještě Leidenský sýr nebo sýr Romano.

Samostatnou kapitolou jsou sýrové trhy. Ty se konají už jen ve čtyřech městech, a z toho ve třech z nich jde o pouhou podívanou pro turisty (v Alkmaaru, Goudě a Edamu) a jenom ve Woerdenu je trh skutečným handlem mezi farmáři podomácku sýr vyrábějícími a nákupčími. Většina sýra je totiž dnes vyráběna průmyslově…

Jak takový holandský sýr servírovat? O víně už řeč byla, já osobně jsem si ze Švédska přivezl zvyk krájet ho na plátky na chleba a navrch ještě namazat marmeládou… A když už jsme u krájení na plátky – ultimátním řešením tohoto problému je krájítko na sýr (vyrábí ho i ve verzi pro revmatiky..), které (ač je to vynález norský) je nepostradatelnou součástí každé holandské domácnosti.

A srovnání Matfyzu a sýra? Rekl bych že Matfyz je takový pěkně uleželý Oude Kaas, ze začátku s trošku nezvyklou chutí, na kterou ale jeho pravidelní konzumenti nedají dopustit…

Přidat komentář