Mezi kopci | Home | Zásuvky všech zemí, spojte se

12. 9. 2006

Jáchyme, hoď ho do stroje!

Před chvílí jsem si ex-post zkusil spočítat svůj kondiciogram pro dnešní den. Světe div se, tři hvězdičky, a jak všichni jistě víte: Hvězdička znamená úspěch! Po dnešku ale takovým pověrám raději věřit nebudu.

Třeba ráno: Jelikož ještě (kvůli komunikačnímu šumu mezi koordinátorkou pro výměnné studenty a správou počítačových laboratoří) nemám účet v labech Faculty of Science, jal jsem se oběhat příslušné kanceláře a všechno zařídit. Zastavil jsem se ale už u vrátnice – prý jim ráno lehl server a nevědí, kdy bude zase vzhůru…

Moje kolo značky Gazella, jinak sloužící k plné spokojenosti, začalo vykazovat nepříjemnou míru zpuchřelosti na přední pneumatice. A to až do té míry, že z ní kouká duše a jen tak tak, že se neprotrhne. Po neúspěšné školní misi jsem se proto vypravil do servisu, zjistit, na kolik taková výměna pneumatiky přijde. V servisu MacBike měli jasno: “10 euro práce, 10 euro guma. Máme dost práce, takže jestli se vám to nelíbí, můžete chodit pěšky..”. Dalším po ruce byl náš známý Bob – osoba pochybná, nicméně tvářící se, že ví v čem je problém a za 10 euro ochotená kolo spravit.. Nechal jsem mu ho tam tedy, šel se na kolej naobědvat a za 2 hodiny se vrátil. Bob slavnostně hlásil: “Tak tu duši jsem vyměnil”. “Jakou duši?”. “No řikal jste, že chcete vyměnit duši, ne?”. Nezbylo než s výrazem zpráskaného psa odejít, o 10 euro chudší, nicméně o zkušenost bohatší.

Moje jediná dnešní školní hodina bylo cvičení z Machine Learning: Pattern Recognition (aka rozpoznávání vzorů) v počítačové laboratoři. Ano, tušíte správně – servery stále polehávaly, ne a ne se probrat.. Aspon jsem se dozvěděl, že budeme potřebovat Matlab – nikomu to neříkejte, ale podíval jsem se na torrent – a byl tam…

Cestou ze školy jsem se ještě zastavil (i s kolegou Tomášem) v bance aktivovat si kartu. Aktivace proběhla úspěšně, snad jen – nebudete tomu věřit – když jsem přišel do banky, zrovna jim spadl server řídící pokladní operace, a tak pobočku dočasně uzavřeli… Já už byl našteští vevnitř, a tak jedinou změnou pro mě bylo to, že jsem musel čekat, až pobočku zase otevřou. Naštěstí to netrvalo dlouho..

Ale co, večer jsem vyrazil na trénink do severní části Amsterdamu, na stadionek ala Pekařka, 300 metrů dlouhý s antukovou dráhou, kde trénuje Nicader se svojí skupinou. Skupina je to malá, asi 6 běžců, nicméně docela pohodová. Hlavně hrajou občas (v pondělí) fotbálky, takže ani o tuhle oblíbenou část tréninku bych neměl být ochuzen… Nakonec se přeci jen něco z kondiciagramové předpovědi povedlo.
Tak dobrou.

8 komentářů to “Jáchyme, hoď ho do stroje!”

 1. Cvéťa řekl(a):

  Jsem zvědavej o kolik euro Tě Bob za ten pulrok oškube?

 2. bockelman řekl(a):

  jj to ja taky… Se divim, ze mu tam naka zhulena fetka nerozbije hubu… ;))

 3. Luigi řekl(a):

  Doufám že už o žádný.. Ale myslim že při nejbližší opravě kola si o ně řekne někdo jiný, a nepřímo tak (zase) doplatím na Bobův kšeft.

 4. Tomas řekl(a):

  No jo, taky kupovat si kolo u nekoho, kdo se jmenuje Bob… Ted ma nase kapriky on, to jsme neporesili. Jestli mi teda rozumis.

 5. Adam řekl(a):

  Koukam, ze s tema serverama mas docela smulu 🙂

  Jinak doporucuju pro priste radeji delat veskere opravy na svem bicyklu svepomoci… zvlast kdyz mas trojhvezdickovej den, to musi jit veskere opravy samy 😀

 6. Lahvac řekl(a):

  a pocital si opravdu spravne?;-)

 7. Luigi řekl(a):

  Náhodou jsem to nepočítal sám, ale spočítal jsem si to na http://www.kondiciogram.net/.

  Jinak se samozřejmě chystám přivézt si z domova cyklistickou výbavu poslední záchrany, a domů naopak beru starou, teď už děravou duši a taky onen prodřený (a taky notně protřelý..) plášť.

 8. Lahvac řekl(a):

  no tak pohoda na sile mam samy hvezdicky az do uterka takze finale pohudka:-) jenom si delam trosku starosti ze na ostatni mam puntiky jak je mesic dlouhej…

Přidat komentář