Učit se, učit se, učit se | Home | Jáchyme, hoď ho do stroje!

9. 9. 2006

Mezi kopci

Zvláštní titulek, na to že se nacházím v rovinném Holandsku. Vypravil jsem se totiž na studentské mistrovství týmů v atletice do Maastrichtu, ježto se nachází u belgických a německých hranic, a tak má narozdíl od u moře položeného Amsterdamu na nějaký ten kopec nárok…

Do Maastrichtu jsem se dopravil autem, díky jednomu z atletů (s mimochodem dost zvláštním jménem – Nicader Kemper, jeho bratr se jmenuje Jiří a další bratr Dimitrij. Jejich rodiče totiž studovali slovanské jazyky a řečtinu, a tak dali svým dětem tato typicky holandská jména; nepřipomíná vám to jistého (možná už bývalého) atleta z Kovošrotu… ?). Cesta, přesto že jsme jeli přes celé Holandsko, netrvala dlouho, asi 2 hodiny. Malinko mě cestou znervóznovala jen GPS navigace, kterou měl Nicader v autě – byla totiž dost propracovaná a já si pořád řikal, že tomu přece nemůžu s tím bastlem co programuju konkurovat…

Když jsme přijeli do Maastrichtu, měl jsem ještě dost času, takže jsem si šel prohlídnout město. Po asi hodinové procházce centrem města (které je docela pěkné a zachovalé) jsem se vrátil na závody, které byly mezitím v plném proudu. Náš amsterdamský tým byl favoritem soutěže (aspon v mužích teda), což potvrzovala jedna disciplína za druhou. Výkony stály zato – třeba na 400 m překážek měl vítěz asi 53,5, na stovce se běhalo kolem 11,0. Na půlce jsme měli borce s osobákem 1:47, bohužel byl po zranění a po vypuštěné sezóně, a tak vyhrál jen za 1:59.

Skoro nakonci celého programu byla moje patnáctistovka. Za Amsterdam jí běžel i Nicader – dopředu mi zjistil, kdo poběží jak rychle – “Támhleti dva poběží pod 4:10, s těma se moc nehon”, ukázal na borce v černém a bílém tílku. “Jasně”.

Hned po startu jsem se samozřejmě zařadil za dva papírově rychlé běžce a snažil se jich držet co nejdéle. Čtvrtka byla rychlá, za 63, půlka jakbysmet (2:11). Pak se začalo trochu taktizovat. Já se držel na třetím místě, ale když jsem viděl, že ti dva přede mnou se rovnají vedle sebe a čekají na finiš, šel jsem přes oba. Na kiláku jsem byl za plánovaných 2:46 a pak už se šlo na doraz. Ve finiši mě ještě černodresník předběhl, ale stejně z toho byl osobák 4:08,74 a celkově druhé místo.
Nakonec ještě inspirace pro příští neděli: Dneska jsme tu týmovou soutěž vyhráli…

Start patnáctistovky v Maastrichtu

(A ještě detail dráhy, s vyznačenou štafetou 4x80m… No, popravdě jsem to hlavně fotil kvůli té patnáctistovce, ale stejně)

9 komentářů to “Mezi kopci”

 1. Adam řekl(a):

  Gratuluju k novemu osobaku !
  Ja ted ve stredu v Houstce bezel 4:09,58, takze si me trosku nastval 🙂 Nekdy ti to budu muset vratit…

  Jinak nase zakovska stafeta 4*60 je mistrovska a Radlik byl 2. na 800m. Skoda, protoze do finale postupoval s nejlepsim casem (2:06)

 2. Luigi řekl(a):

  Hlavně jsem (aspon podle ročenky) překonal Vláďův legendární čas z Edenu (4:08,96), takže by moh zase začít běhat, aby ho překonal…

  Výsledky z MČR jsou skvělý, všechno mi to včera hlásil Cvéťa. Rádlík je prohnanej, a podle času to bylo dost na finiš, v tom jsem mu věřil. Ale stejně, je to medaile, takže paráda.

 3. Lahvac řekl(a):

  taky moc gratuluju:)

 4. bockelman řekl(a):

  Luigi moc gratuluju a opet skvelej clanek… ;))
  jenom bych chtel dodat, ze ten Ostrejs (co vyhral tu pulku) je nekde uplne jinde (i postavou) nez ostatni, takze se neda moc rikat “skoda ze to nevyslo”, protoze to praveze vyslo a Kuba “vyhral”… ;))

 5. Luigi řekl(a):

  Jasně – MČR žáků = přehlídka hormonálních poruch… 🙂

 6. Cvéťa řekl(a):

  mimochodem mirek mu na závěrečné třístovce ve štafetě naměřil 36,65

 7. Cvéťa řekl(a):

  Ahoj.
  Takže ještě jednou gratuluju k tý patnáctistovce. Je to pěknej výkon i když bych řekl že ne překvapivej. Jsem fakt dost zvědavej na tu trojku při finále -teď na juniorech rais trochu pokosil Lahváče na patnáctistovce tak bys mu to měl vrátit. Podle mně bude stačit 9:05. Což bys podle tý patnáctky měl zvládnout. Jinak olympáci nás strašej tim Rybou ale podle mně to je kachna.
  tak čus a za tejden nashle.

 8. kotel řekl(a):

  jen at tam Ryba prijde a jde dalku!!! Aspon zazije krutou horkost porazky!! proste je rozsekame!

 9. Luogo di Luigi » This is The End řekl(a):

  […] mi za něj tentokrát nazpátek nabídl směšných 25 euro…) přes závodní nadšení v Maastrichtu a v Brabantech nebo cestu za Všudybudovým mistrem do Naardenu po jazzové vystoupení (to moje […]

Přidat komentář