První trénink | Home | Jak jsem sháněl kolo

2. 9. 2006

Kolejní pokoj

Dneska jsem měl v plánu napsat vám o dvou věcech: o mém pokoji, a ISN Introduction week, což je uvítání nových cizích studentů, záležitost, která zabírala většinu mého času v posledních dnech od příjezdu. Jelikož to uvítání končí až dneska (skrze party v jednom z Amsterdamských klubů), nezbývá mi než doufat, že zítra budu schopen o tom napsat. Zato můj pokoj se už pomalu dostává do podoby, ve které bych si ho představoval, a tak je ten pravý čas ho vyobrazit v dnešním příspěvku.

Kolej je strategicky umístěna u jednoho z hlavních průtahů městem (:)) na ulici Prins Hendrikkade 189, naštěstí mám okno do dvora a v Amsterdamu není takový provoz jako v Praze, kde bych si po půlročním pobytu u magistrály moh nechat vyměnit plíce. Bydlím na pokoji číslo 89 (hint: ted už máte mojí kompletní adresu), což je pokoj sdílený, alias pro dva bydliče. Můj spolubydlící pořád ještě nedorazil, má na to čas do pondělí, pak mu kolej vezmou a daj jí někomu dalšímu, kdo kolej původně nedostal.

Pokoj je na naše poměry nezvykle uspořádaný: Má jakoby dvě patra, v dolním je jedna postel, v horním druhá postel, takže když se spolubydlící nechtějí vidět, ani se vidět nemusí… (což je mimochodem případ Tomáše B., jehož spolubydlící, Švéd, přichází domů pravidelně tak ve 3 ráno a vstává ve dvanáct… Sladký život studentský…). Kromě toho je tady koupelna a taky kuchynka, kde ovšem chybí trouba, takže na koláče vlastní rukou upečené můžu zatím zapomenout. Možná ale zkusíme sehnat nějakou bazarovou, tedy až se někdo přistěhuje.

Taky jsem vyfotil pár obrázků (nelekněte se, je tam lehký nepořádek a taky jsem to fitil mobilem, jelikož foták má ted máma ve Švédsku):

Stůl s obligátním notebookem

Moje postel

Mezipatro, kde by měl spát spolubydlící
Skříďż˝?

Novinka: zrovna když jsem tenhle příspěvek odeslal, spustil se požární alarm – někdo kouřil
na pokoji a neotevřel si okno…

5 komentářů to “Kolejní pokoj”

 1. kotel řekl(a):

  hezky Ludo. No ono po dychani vyparu na te uvitaci “cofeeshop party” si stejne budes muset nechat ty plice vymenit 🙂

 2. bockelman řekl(a):

  skvely – jen tak dal – doufam, ze te psani zprav neomrzi… ;))
  Pokoj taky hezkej a ty dve patra jsou dobrej napad ;))

 3. Lahvac řekl(a):

  🙂 moc pekne… dve patra sou fakr dobry jeste mi rekni proc sis vybral to spodni? a spustila se s alarmem i sprcha?

 4. Luigi řekl(a):

  V horním patře byla nešikovně umístěná zásuvka na net: u postele, a dole je u stolu. Taky je dole taky víc místa a světla. Ale možná na to změnim názor až se nastěhuje spolubydlící..

  V cofeeshopu jsme naštěstí nebyli, i když kolem půlnoci se Amsterdamské ulice celé nachází v lehkém marihuanovém oparu, takže to vyjde skoro na stejno 🙂

  Sprcha se nespustila, a jestli se spustila, tak se i s alarmem vypnula, protože jinak by mi teď pěkně teklo do bot..

 5. Tomáš B. řekl(a):

  Malé dementi: situace stran vídání splubydliče se již zlepšila a poněkud ustálila, dokonce jsme nejednou zapředli i rozhovor. 🙂

Přidat komentář