Něco severských pověstí a tajemství | Home | Domove, sladký domove

27. 7. 2005

Divadelní zpravodaj

Tak… Diavdelní představení pojednávající ve 4 obrazech o švédském nicnedělání za 2. světové války (tady tomu říkají Beredskapstid) máme zdárně za sebou.

O čem že to vlastně bylo? No, Švédové, za války oficiálně neutrální, ve skutečnosti ustrašeně pomáhající Německu, kdykoli to si o to řeklo, měli na hranicích posádky vojáků, kdyby náhodou Němci, kteří tou dobou okupovali Norsko, zaútočili. A právě taková posádka byla i tady ve Funäsdalen. Zápletka celé hry je taková, že hlavní hrdina, obyčejný voják, s tím není spokojený a dezertuje do Norska, aby pomáhal v odboji… Moje role samozřejmě nebyla hlavní – hrál jsem švédského poručíka, postavu reprezentující oficiální švédskou linii za války – v podstatě takový plnič rozkazů, bez vlastní iniciativy 🙂

Vyskytly se požadavky na zveřejnění mojí fotky v uniformě. Tak tady jí tedy, milí přátelé máte. Je to uniforma poručíka švédského letectva (ne-profesionála, ale rezervisty), myslím, že zhruba z té doby.

Já v uniformě švédského poručíka

4 komentářů to “Divadelní zpravodaj”

 1. cveta řekl(a):

  To není švédský pilot.
  To je josef Švejk na konci druhé světové války, ve vypůjčené americký uniformě, těsně po osvobození lázeňského městečka Dachau.

 2. Luigi řekl(a):

  Ale zamyšlený pohled směrem k nebesům by na pilota odpovídal, ne?

 3. PetrG řekl(a):

  Byt ta fotka cb, tak bych rekl, ze je autenticka. 🙂 Jinak diky za zajimave postrehy a vypraveni ze severu. Uzivej! 😉

 4. Adam řekl(a):

  diky za fotku, uzivej severu a zase nam neco peknyho napis!

Přidat komentář